Energia czerpana prosto z natury!

Fotowoltaika

Niewyczerpalnym źródłem energii jest słońce, którego intensywne promieniowanie pozwala nam produkować niemalże darmowy prąd. Przetwarzanie energii tego promieniowania na energię elektryczną umożliwia nam fotowoltaika, a dokładnie panele fotowoltaiczne

Elektrownie wiatrowe

Turbina wiatrowa to świetne źródło odnawialnej energii, która gwarantuje pracę zarówno w dzień jak i w nocy niezależnie od pogody. W dobie rozwijającej się energetyki OZE jest coraz chętniej wykorzystywane zarówno przez duże koncerny jako przemysłowe generatory prądu jak i odbiorców indywidualnych produkujących prąd na własne potrzeby.

Fotowoltaika

Energia słońca

Żyjemy w świecie, który jest nadal dość mocno skoncentrowany na wykorzystaniu paliw kopalnych, których spalanie pozwala nam generować energię elektryczną, ale źródła tych paliw coraz bardziej się wyczerpują. Niewyczerpalnym źródłem energii jest natomiast słońce, którego intensywne promieniowanie pozwala nam produkować niemalże darmowy prąd. Przetwarzanie energii tego promieniowania na energię elektryczną umożliwia nam fotowoltaika, a dokładnie panele fotowoltaiczne montowane w miejscach intensywnego operowania promieni słonecznych (głównie na dachach budynków).
Prąd powstający w wyniku przetwarzania energii słonecznej jest znacznie tańszy, niż prąd generowany tradycyjnymi metodami, co pozwala na zanotowanie sporych oszczędności. Początkowy koszt montażu instalacji fotowoltaicznej co prawda jest dość wysoki, ale z biegiem lat taka instalacja po prostu spłaca się sama, a po pewnym czasie zaczyna niemalże zarabiać, przy czym określenie „zarabianie” trzeba w tym przypadku rozpatrywać po prostu w kontekście oszczędności, jakie notujemy na każdym rachunku za energię. W dłuższej perspektywie czasu wybór takiego rozwiązania jest też bardzo korzystny dla naszej planety, gdyż znacząco obniża emisję gazów cieplarnianych, a dodatkowo spowalnia tempo wydobycia naturalnych złóż.
Wykorzystanie energii odnawialnej jest najrozsądniejszym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia ekonomii, jak i ochrony środowiska. Obecnie prym wśród nowych technologii z tego zakresu wiedzie fotowoltaika pozwalająca przetwarzać energię słoneczną na energię elektryczną.

Fotowoltaika – Energia przyszłości

  • Źródło energii odnawialnej!

  • Niezależność energetyczna!

  • Mniejsze rachunki za energię elektryczną!

  • Źródło energii odnawialnej!

  • Niezależność energetyczna!

  • Mniejsze rachunki za energię elektryczną!

Systemy fotowoltaiczne do domu i firmy

Zestaw instalacji fotowoltaicznej może być podłączany do każdej instalacji elektrycznej wykorzystywanej zarówno do ogrzewania wody, jak i do ogrzewania samych pomieszczeń w domach czy w budynkach gospodarczych. Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe – od momentu uruchomienia instalacji użytkownik nie musi podejmować żadnych kroków. Instalacja działa po prostu sama, ale jej efektywność jest w dużej mierze zależna od intensywności promieniowania słonecznego docierającego do paneli fotowoltaicznych. Im mocniej operuje słońce, tym więcej energii jest w stanie wytworzyć instalacja i analogicznie, im promieniowanie jest słabsze, tym mniejsza produkcja prądu. Mimo tej zależności montaż systemu fotowoltaicznego jest niewątpliwie korzystnym rozwiązaniem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że koszt paneli jest obecnie znacznie niższy niż w momencie, kiedy były one nowością na rynku. Dzisiejsze systemy są przy tym wydajniejsze, co jeszcze bardziej podnosi stosunek jakości do ceny.

Dotacja „Mój Prąd”

Program „Mój prąd” to dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Mogą z niego skorzystać gospodarstwa domowe. Dofinansowanie sięga 50% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 5000 zł.

ELBUD-KKT załatwi dotację za Ciebie. Wszystkie formalności odbywają się po naszej stronie!

Przyszłość fotowoltaiki

Pomimo braku realnych perspektyw na spełnienie unijnego zobowiązania dalszy rozwój sektora PV w Polsce wydaje się być przesądzony. Wpływają na to przede wszystkim zmiany prawne i możliwość obniżenia kosztów inwestycji w panele fotowoltaiczne za sprawą dofinansowań oraz preferencji podatkowych. Nie bez znaczenia jest też silnie działająca na wyobraźnię przyszłych prosumentów perspektywa dynamicznego zwiększania się cen prądu oraz wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie korzystania z ekologicznych źródeł energii.

Nadchodzące nieuchronnie zmiany klimatu oraz rosnące ryzyko blackoutu to dodatkowe czynniki mogące zmobilizować przedsiębiorców oraz część osób indywidualnych do zainwestowania w OZE. Pomimo problemów związanych ze wzrostem kosztów wynagrodzeń oraz wadliwymi rozwiązaniami, związanymi choćby z systemem aukcyjnym, można więc zaryzykować stwierdzenie, że polską fotowoltaikę czeka świetlana przyszłość. Czy tak się jednak stanie, przekonamy się dopiero w perspektywie kilku lat.

Innowacje w zakresie fotowoltaiki sprawiają, że nowoczesne ogniwa mogą być niewidoczne dla ludzkiego oka. Dzięki temu panele konwertujące promienie słoneczne na energię elektryczną będą mogły być stosowane właściwie na każdej przeszklonej powierzchni, w tym także na samochodach, pociągach czy jachtach. Panele są coraz lżejsze i bardziej wydajne, a pokrycie ich zabarwioną lub niewidoczną warstwą nie obniża już efektywności ich działania.

– W przyszłości innowacje technologiczne w branży fotowoltaiki zawitają wszędzie. Będą na przeszkleniach samochodów, pociągów czy jachtów. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze szkłem, z lekkimi dużymi powierzchniami wystawionymi na słońce i na działanie temperatury, będziemy mieli do czynienia z fotowoltaiką, z darmową energią. W dobie elektromobilności samochody stojąc na parkingach, będą się ładować z szyb fotowoltaicznych zamiast prądu z wtyczki

Elektrownie
wiatrowe

Energia z wiatru

Współczesne elektrownie wiatrowe pod względem zasady działania bardzo przypominają znane od IX wieku wiatraki. Kiedyś pchane siłą wiatru łopaty napędzały młyny zbożowe, urządzenia tartaków oraz pompy odwadniające. Nowoczesne turbiny wiatrowe, często zgrupowane w tak zwane farmy, produkują ekologiczną energię elektryczną docierającą do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.
Turbina wiatrowa to świetne źródło odnawialnej energii, która gwarantuje pracę zarówno w dzień jak i w nocy niezależnie od pogody. W dobie rozwijającej się energetyki OZE jest coraz chętniej wykorzystywane zarówno przez duże koncerny jako przemysłowe generatory prądu jak i odbiorców indywidualnych produkujących prąd na własne potrzeby. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zagadnienia dotyczące instalacji turbin wiatrowych.

ZASADA DZIAŁANIA TURBINY WIATROWEJ
Wiatr powoduje różnicę ciśnień przed i za łopatami, co sprawia, że turbina zaczyna się obracać. Wirnik napędza generator (ulokowany zwykle w gondoli), który zamienia energię mechaniczną w elektryczną. Łopaty elektrowni wietrznej obracają się z prędkością około 15-20 obr./min. Typowy generator asynchroniczny, który wykorzystywany jest w tego typu elektrowniach, wytwarza energię elektryczną przy prędkości ponad 1500 obr./min.
W związku z tym niezbędne jest stosowanie odpowiedniej przekładni zwiększającej prędkość obrotową. Element ten jest ulokowany pomiędzy osią wirnika a generatorem. W bardziej zaawansowanych konstrukcjach wykorzystywane są mechanizmy pozwalające na zmianę kąta ustawienia łopat wirnika.
Aby wytworzyć ilość energii elektrycznej istotną z punku widzenia rynku, tworzone są tak zwane farmy wiatrowe. Składają się one z wielu ustawionych blisko siebie turbin.

Odnawialne źródła energii oparte o turbiny wiatrowe to niesamowite i bardzo wydajne źródło zasilania. W połączeniu z fotowoltaiką może być gwarantem nieprzerwanego zasilania całego domu lub gospodarstwa. Aby w pełni cieszyć się instalacją powinna być ona przeprowadzona zgodnie z zasadami w bezpieczny sposób i poprzedzona pomiarami.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • fotowoltaika dla odbiorców indywidualnych i firm
  • instalacji związanych z przetwarzaniem i przesyłem energii podchodzących z odnawialnych źródeł energii słonecznej i wiatrowej
  • budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych

Zadzwoń po darmową wycenę:

tel. 77 43 37 410, kom. 604 227 101

Inne nasze usługi

Usługi elektryczne

Kompleksowe usługi w zakresie robót:

  • instalacji elektrycznych
  • instalacji niskoprądowych
  • instalacji odgromowych
  • energetyczne sieci i instalacje NN i SN
  • złącza kablowe i stacje transformatorowe
  • przeglądy okresowe i pomiary instalacji elektrycznych

Hurtownia elektryczna

W naszej hurtowni zaopatrzysz się w materiały i urządzenia elektrotechniczne oraz fotowoltaikę wszystkich renomowanych producentów.

Prowadzimy wypożyczalnię elektronarzędzi firmy Hilti, a także sprzętu budowlanego wielu wiodących marek takich jak: Bosch, Kubota, JCB, Avant, Wacker

Roboty ziemne i usługi sprzętowe

  • usługi minikoparkami
  • usługi koparko-ładowarką
  • usługi miniładowarką teleskopową
  • usługi obrotową koparką kołową
  • mechaniczne odśnieżanie dróg, chodników i placów
  • wyrównywanie i niwelacja terenu, wykopy, odwodnienia, przyłączą, zakładanie i pielęgnacja trawników, czyszczenie dróg, ulic i placów szczotką obrotową, zagęszczanie wykopów itp.

Napisz do nas!

ELBUD-KKT s.c. P. Kurowski, V. Kurowska
48-303 Nysa ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 62F

Biuro: tel. 77 433 74 10, kom. 604 227 101
Hurtownia: 77 435 24 51, kom. 600 820 781

PKO BP O/Nysa 91 1020 3714 0000 4602 0010 1600